Ana sayfa » Yararlı bilgiler, Yaşam » Yoga nedir ve türleri nelerdir?

Yoga nedir ve türleri nelerdir?

Yoga nedir ve türleri nelerdir?

Yoga nedir ? Yoga Türleri nelerdir kimler için uygundur?
Yoga kişinin kendi iç dünyasına yaptığı bir yolculuktur. Kendi özünüzle başbaşa kalmanız sağlar. Her yaştan her kiloda olan herkes için uygun bir spordur. Esnekleğinizi, gücünüzü ve dengenizi geliştirir, kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileri vardır, astım ve bronşite iyi geldiğini uzmanlar bildirmektedir. Ayrıca steresi azalttığı için ruh sağlığına büyük faydası vardır, düzenli olarak yapıldığında kolay kilo vermeye yardımcı olur.

Yoga Türleri
Hatha: Asana olarak tanımlanan bir seri esneme ve denge hareketinin nefes kontrolü eşliğinde yapılması esasına dayanır. Herkes için uygun olup yeni başlayanlar klasik duruş pozisyonlarını öğrenir ve bunları zorlanmadan yapabilir.

Vinyasa: Vinyasa kelimesinin anlamı “nefesle ilintili hareket” hathaya göre biraz daha zor hareketlerden oluşur, hareketlerin birbirinin devamı niteliğinde olmasıdır. Bir kaç aydır Hatha yoga yapan ve ileri gitmenin gerektiğine inananlar içindir.

Bikram: Son derece yoğun bir tempoda yapılan bikram yoga vücut ısınızın artmasını bol bol terlemenizi sağlar, böylece bir tür detoks da sağlamış olur. Kondisyon açısından iyi olanlar, son derece tempolu “zihin beden” egzersiziyle dahada sıkılaşmak isteyenler içindir. Hamile bayanlar için uygun değildir.

İyengar: Klasik yoga hareketlerinin tam ve doğru şekilde yapılmasına odaklanarak uygulanmasıdır. Yoganın bu eski türü herkes için uygundur, özellikle sırt ağrısı ve bel sorunu olanlar iyengar yoga sayesinde bu ağrılarını hafifletebilir.

Burcunu Oku

Burcunuzu Seçip Okuyabilirsiniz.

Günün Videosu

  • Sırtlan Antilobu öldürmeden canlı canlı yemeye başladı
  • Sırtlan Antilobu öldürmeden canlı canlı yemeye başladı
  • Ekleyen: aGRaSif Kategori: Belgeseller Eklenme tarihi: 29 Nisan 2015

Sevecen Sohbet sitemizde birçok farklı konularda içerik bulunmaktadır. Farklı konularda bilgi edinmek ve faydalanmak için sitemizde aradığınızı rahatça bulabilirsiniz; Ayrıca Fıkra, Hikaye, Video gibi eğlenceli başlıklarla beraber yemek tarifleri, rüya tabirleri gibi konularda sizlere kaynak sunmaktayız. sevecensohbet.com iyi sohbetler diler.

Sitemizde bulunan içerikleri izinsiz kopyalanması yasaktır.

Web Tasarım Seviyeli Sohbet

Tüm Hakları Saklıdır.