Vücut tipine göre 2012 yazlık elbise modelleri

Vücut tipine göre 2012 yazlık elbise modelleri
Yazar aGRaSif

Yaz mevsiminin en güzel kıyafeti elbiseler; rengarenk ve her zevke uygun model zenginliği ile sizler tarafından giyinilmeyi bekliyor. Ancak her güzel elbise her vücutta aynı güzellikte durmayabiliyor. Hatta bazı yanlış seçimler yüzünden hatalar katlanarak ortaya çıkıyor. Aşağıdaki yazımızda vücut tipinize göre hangi sezon elbise modellerini giymeniz gerektiğini hazırlayıp paylaştık.

Eğer vücut yapınız erkeksi ise, yani yuvarlak hatlardan yoksun iseniz bol katlı ama çok uzun olmayan elbiseler sizin için ideal seçim olacaktır. Ayrıca giyeceğiniz bir ceketle omuzları biraz daha geniş göstererek kum saati gibi bir vücut tipi yaratmış olacaksınız.

– Çok mu uzun boylusunuz? O zaman diz üstü elbiselerden giymek için neden bekliyorsunuz. Belinizde ince bir kemer detayı size çok yakışacaktır, ayrıca kapalı omuzlu elbiseleri tercih etmelisiniz.

– Minyonsanız sakın bundan yakınmayın, bacak dekoltenizi alabildiğince cesur kullanabilirsiniz. Üst tarafı kapatın, alt tarafta biraz daha cesur davranın. Dökümlü modelleri rahatlıkla giyebilirsiniz. Etek kısmında asimetrik kesimleri tercih ederek bir göz yanılması da yaratabilirsiniz.

– Armut tipli bayanların dikkat çeken noktası kalçalarıdır. Sizde kalçalarınızı vurgulayan ve omuzlarınızı kalça oranınıza yaklaştıran bir model seçmeniz gerekiyor. Bu yüzden dar ve kollarınıza inen omuzlar mükemmel seçim olacak. Eteğiniz çok dökümlü olmasın. Lale etekler tam sizin için!

– Kıvrımlı hatlarınız varsa yani kadın gibi kadınsanız figürünüzü belde vurgulamanız gerekiyor. Kum saati vücut tipini belirginleştirmek için bir bel ayrıntısı kullanın. Peplum etekleri de tercih edebilirsiniz. Çok bol modelleri seçmeyin. Hafif açık yakalar vücudunuza çok uygun olacaktır.

– Kilolu iseniz üzülmeyin giyeceğiniz uygun bir elbise ile hem çok rahat edeceksiniz hemde kilonuzu kamufle etmiş olacaksınız. Yapmanız gereken dökümlü etekleri kullanabilirsiniz. Belinizde mutlaka bir drape olsun. Elbiselerde çok uzun etekleri tercih etmeyin.

– Sporcu bir bayansanız yani kaslı bir yapıya sahipseniz fazlalıklarınız olmadığı için kalın kemerlerle ya da katlı kumaşlarla kapatmanız gereken bir şey yok. Vücudunuzu saran orta boylarda elbise kullanın. İstediğiniz kadar dekolte kullanabilirsiniz. Desenli elbiseler size çok yakışacak.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz