Uzun ve sağlıklı yaşam için doğru beslenme

Uzun ve sağlıklı yaşam için doğru beslenme
Yazar aGRaSif

Sağlıklı ve uzun bir yaşam için yazmış olduğum makale aslında herkesce bilinen uygulamalıdır ama tekrar paylaşmakta fayda var.

Eğer sağlıklı ve uzun yaşamaya karar verdiyseniz ki; bunda iradeli ve kararlı olmalısınız. İlk olarak bu kararı gıda tüketimini dikkate alarak başlanmalıdır. Bunu göz önünde bulundurursak ilk olarak suni yiyecekleri terketmemiz gerekiyor. Bu suni yiyecekler nelerdir diye soracak olursak bunlar işlenmiş paket, ambalaj vb. içinde olan ve üzerinde son tüketimi yazılı olan gıdalardır.

Öncelikle yapmamız gereken bu gıdaları azaltmak veya olabildiğince bırakmaktır. Doğal (Organik) yiyeceklere yönelmeli ve tercih edilmelidir. Mümkün olduğu kadar gıdaları doğadaki haliyle yememiz gerekiyor. Bu yiyecekler bol yeşil yapraklı sebzeler antioksidanlı yiyecekler tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra Allah’ın bizlere sunmuş olduğu birbirinden farklı meyveleri en doğal haliyle tüketmeliyiz. Sizlere başka bir tavsiyem en doğal haliyle bol bol yoğurt tüketin. Sıvı tüketimini artırmalıyız ve hepimizin bilmiş olduğu Alkol, Sigara vb. kafeinli içeceklerden uzak durmalıyız. Unutmayalımki..! Sağlıklı ve uzun bir yaşam sağlıklı yemekten ve içmekten geçer..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz