Uzun ve dolgun kirpikler için yapılması gerekenler

Uzun ve dolgun kirpikler için yapılması gerekenler
Yazar aGRaSif

Kişinin ilk dikkat çeken yüz detaylarında kirpikler önemli yer tutmaktadır. Özellikle bayanlar kirpik konusunda oldukça hassastır. Bu konuda aslında  hassas olmakta gerekiyor. Çünkü kirpik ilk bakışta fark edilen, güzel çekici bakışlar ve cezbedici doğal bir güzellik aksesuarı diyebiliriz. Uzun ve hacimli duran kirpiklere sahip olmak isteriz. Peki  uzun ve güçlü duran kirpiklere nasıl sahip olabiliriz. Bu konuda çeşitli yardımcı önerilerde bulunmaktayız.

Kirpik uzatma yöntemleri

Özellikle sık sık makyaj yapan bayanların yatmadan önce makyaj temizliği konusunda dikkat etmelidir. Makyaj cilt içinde çok sağlıklı sayılmaz. Makyaj ile yatmak kirpikleri zayıflayıp dökülmesine neden olabilir. Kirpikler hassas olduğundan sürekli göz makyajına maruz kalması güçsüzleşmesine, zayıflamasına, dolgunluğunu kaybetmesine ve dökülmesine neden olabilir. Göz makyajı temizliği yaparken oldukça hassas davranmalısınız. Bunu bir pamuk aracılığı ile yumuşak bir şekilde yapabilirsiniz.

Kirpik bakımında doğal hint yağı kullanımı;

Hint yağı kirpikleri besleyici ve dolgun göstermesine yardımcı olan bir yağdır. Hint yağı herhangi zararlı bir madde içermediğinden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hint yağını kirpiklerinize uygulaması basittir. Öncellikle bu konuda söylemek istediğim yağı serin bir yerde muhafaza edilmiş olmasıdır. Kullanımı ise gece yatmadan önce gözlerinize temas etmeyecek şekilde özenle bir maskara fırçası ile kirpiklerinize yedirebilirsiniz. Bunu 30 gün boyunca devam ettirin ve kirpiklerde olan dolgunluğu fark edeceksiniz.

Maskara kullanımına dikkat edin;

Maskarayı doğru kullanmaya özen göstermelisiniz. Maskarının göz çevresine bulaşmaması için maskaradan fazlalığı sıyırarak alın.  Bu konu ile ilgili özellikle şunu önerebilirim. Maskarayı kat kat vurmayın uzmanların bunu zararlı olduğunu söylemektedir. 2 Kat maskara sürebilirsiniz. 1. kat yatay bir şekilde kökten alarak sürün sadece uç kısımlara sürerek bırakmayın kirpiklerinizi kökten itibaren besleyin. 2. kat ise dik şekilde çekin kirpiklerin birbirine yapışmasını engelleyebilirsiniz. Eğer rimel kullanıyorsanız 1.kat ile 2. kat arasında pudra sürerek daha gür, uzun ve dolgun olduğunu göreceksiniz.

Sağlıklı Beslenmeye özen gösterin;

Her konuda olduğu gibi kirpik bakımı ve sağlığında da beslenme sağlık gıda tüketimi önemlidir. Diğer konularımda da bahsettiğim gibi çok yemeyin güzel sağlıklı ve genç kalın. Düzensiz aşırı hamur ve şeker tüketimi tırnaklardan tutun saçınıza kadar solgun cansız bir görüntüye neden olacaktır. Unutmayın her şey besinde geçer. Özellikle sigarayı bırakın. Sağlıksız beslenme sigara, alkol gibi alışkanlıkların zararları sadece deri altına kalmaz dış çevreden de olumsuz etkiye maruz kalan cilt , tırnak, saç gibi hassas bölgelerinde cansızlaşmasına dökülmesine ve kırılmasına neden olabilir. Bol bol vitamin içeren meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.

Eyeliner kullanımı nasıl olmalıdır?

Eyelinerde orta kısımda başlayabilirsiniz ve ince eyeliner tercih edin kullanımda kolaylık sağlayacaktır. Kullanımı gözün iç kısmında orta bölümden hafif kalınlaştırarak sürün ve uca doğru tekrar inceletin ilk sürümü böyle yaptıktan sonra yüz ve göz yapınıza göre hafif kalınca sürebilirsiniz. Göz ve ten renginize göre renk seçimleri yapabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz