Topuk dikeni ve topuk dikeninin bitkisel tedavisi

Topuk dikeni ve topuk dikeninin bitkisel tedavisi
Yazar aGRaSif

Topuk dikeni, özellikle kadınlarda görülen ve herhangi bir yaş aralığı seçmeyen halk arasında kemik hastalığı olarak bilinmesine rağmen, aksine bir adale hastalığıdır.

Ayak yapısı düztaban ya da yüksek kavisli olanlarda, kilo problemi yaşayanlarda, romatizmal hastalığı olan kişilerde sıkça rastlanır. Yanlış ayakkabı seçimleri de bu ağrılı adale hastalığına sebep olan etkenlerdir.
Ayağın tabanında ayağın hareket halinde iken yaylanamasını sağlayan bir adale vardır. Bu adalenin topukla birleştiği yerdeki mesafede yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı kısalma olur. Bu da kişide yere her bastığında iğne batmış hissi veren bir acı ve ilerlediğinde de dayanılmaz ağrılara sebep olur.

Tedavisi ameliyat olan topuk dikeni için, ilerlemiş durumlarda bitkisel formüllerin de oldukça başarılı çözüm aldığı kaçınılmaz bir gerçektir.

Suna Dumankaya’nın denenmiş ve başarı görmüş bu formülünü topuk dikeni düşüne kadar uygulayın. Formulün detayları:
Evde kolaylıkla hazırlayacağınız ve tamamen doğal olan bu formül için 1 tatlı kaşığı şap tozu, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı , 1 tatlı kaşığı deniz tuzunu bir kapta karıştırın. Beyaz lahananın yumuşak yaprağının içine sürdükten sonra problemli bölgeyi sarın. Üzerini bir tülbentle örterek, 2 saat kadar bekletin. Ardından yıkayıp, beyaz vazelin ve limon suyu sürün. Her gün yaptıkça deriniz kalkacaktır. En sonunda topuk dikeniniz düşecektir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz