Teninize uygun saç rengi nasıl seçilir?

Teninize uygun saç rengi nasıl seçilir?
Yazar aGRaSif

Saç rengininizi değiştirmek hem heyecanlı, hem de gergin bir süreç. Ya bir cesede benzerseniz? Belki de bir yıldıza dönüşeceksiniz!

Cilt renginiz değil, cilt tonunuz önemlidir
Eğer teninizde sarı tonları varsa mutlaka sıcak renkleri tercih edin. Yanaklarınızda, çene ya da burun çevrenizde pembelikler görüyorsanız soğuk renkler sizin içindir. ‘Ben bunu zaten biliyorum’ diyenleri duyar gibi oluyoruz.

İşte size cilt tonunuzu en doğru şekilde tespit etmenin yolu:

Doğal ışıklı bir ortamda dirseğinizin iç tarafında gördüğünüz damarlara dikkat edin. Eğer mavi ya da morsa soğuk, yeşilse sıcak renkler tam size göre!

Sıcak ve soğuk renkler ne demektir?

Kuaförünüze bunu danışabilirsiniz. Renk katalogları sıcak ve soğuk renklere göre ayrılmıştır.

Sıcak renkler içinde herkesin saçında doğuştan bulunan altın renkli ışıltılar bulundurur. Bu yüzden doğal renkli saçlar güneş altında kahverengi gibi görünür.

Hazırlıklı olun

Peruk deneyin! Saç tipinize ve istediğiniz renge uygun bir peruk mutlaka vardır. Yeni saçınızla önceden tanışabilirsiniz.

Yeni saç renginiz için uygun makyaj malzemeleri ve saç aksesuarları da edinin.

Şimdi renklerimizi seçelim!

Açık ten, soğuk ton
Cildinizin rengi ne kadar açıksa, o kadar açık saç renkleri seçebilirsiniz. Eğer çok soğuk tonlarda bir teniniz varsa, yani yüz damarlarınız görünüyorsa, sürekli makyaj yapmanız gerekebileceğinden sarının canlı tonlarını tercih edin. Kirpik ve göz renginizi baz alabilirsiniz.

Orta renk, sıcak ton 
Çok fazla renk ve ışıltı seçeneğiniz var. Hemen hemen bütün renkler size yakışıyor olsa da doğal renginizin üzerine gölge deneyebilirsiniz. Üstelik bu yaz çok moda!

Orta renk, zeytin yeşili tonu
Biz Türk kadınlarının genel olarak ten renginin bu olduğunu söyleyebiliriz. Çikolatanın her tonu ve koyu kızıllar cildinizde harika duracak. Sezon trendlerini de göz önünde bulundurarak doğal saç renginize sadık kalmanızı öneririz. Sıcak tonlarda kaldığınız sürece gölge de yaptırabilirsiniz. Bakır ışıltılar yüzünüzü hastalıklı bir sarı gibi gösterir.

Kimler Neler Demiş?

14 Yorum - "Teninize uygun saç rengi nasıl seçilir?"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
çiğdem
Ziyaretçi
çiğdem

benim tenim çok açık ve bir türlü doğru rengi bulamadım

mine
Ziyaretçi

benim ten rengim açık ama yer yer baya kırmızı oluyorum 😀 saç rengimde açık ama artık açık renkten sıkıldım kumral yapıp altlara sarı attırmak istiyorum sizce çok sırıtırmı doğal çok ince sarılar olacak az olacak altlara doğru kimseye anlatamıyorum bunu ya 😀

wpDiscuz