Ten ve saç rengine göre giyim nasıl olmalıdır?

Ten ve saç rengine göre giyim nasıl olmalıdır?
Yazar aGRaSif

2013-saç-modelleriVitrinde çok beğenerek aldığınız herhangi bir giysi veya aksesuar eve gidince beğenmiyorsanız yada kendinize yakıştırmıyorsanız bir şeyler ters gidiyor demektir.Bu konuda en iyi rehberiniz ten ve saç renginiz ..
Ten ve saçınızın rengine hangi renklerin daha çok yakışacağını merak ediyorsanız size bir kaç tiyo verelim..
Buğday ten -sarı şaç:Giysi ve aksesuarlarınızı seçerken tospembe, bebek mavisi,gri-mavi, lila,açok mor, açık yeşil ve nane yeşili renkleri tercih edin.Özellikle saç renginiz sarı ise pembe ve açık maviden geri kalmayın.
Açık ten-sarı saç:Açık tenli ve sarı saçlı iseniz pastel tonlar size çok yakışır.(Tospembe,bebek mavisi,açık mor,açık yeşil ve nane yeşili ) Ten rengi açık olan bayanların giysi seçiminde dikkat etmeleri gereken en önemli şey açık uçuk tonlardan uzak durmaktır.

Açık ten-kızıl saç:Yeşilin açık tonları, saman rengi,turuncu, mercan,gri-mavi giysi ve aksesuarlar bu ten ve saç rengine en çok yakışan tonlardır.Açık tenli ve kızıl saçlı bayanlar için en sakıncalı renkler ise toprak sarısı ve haki yeşilidir, çünkü bu tonlar teni mat gösterir.
Açık ten-kahverengi saç:Yeşilin açık tonları ve saman sarısı, turuncu,mavi, turkuaz ve kahverengi renkler en çok yakışan renklerdir.Ayrıca kemik rengide çok yakışan bir renktir bu yüzden gözlük,küpe,kolye gibiaksesuarlarınızda kemik rengini mutlaka deneyin.
Koyu ten -siyah saç:Bu ten ve saç rengi için pembe,mor,siyah en uygun renklerdir.Mavinin tüm tonları koyu tenli siyah saçlı bayanlara çok yakışır.Kiremit kırmızısı, tunç rengi ve doreli renkler ise sarı içerdikleri için koyu teni donuklaştırır.
Buğday ten-kahverengi saç:En uygun renkler kırmızı ve yeşil tonlarıdır.Turuncu, kiremit rengi,doreli bej,tprak sarısı ve turkuaz da bu özelliklerdeki bayanlar için doğru tercihtir.Maviye çalan tonlar, fuşya, duman grisi gibi renkler ise dore tonları barındırmadığı için saç ve ten renginizi daha soğuk ve donuk gösterecektir.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum - "Ten ve saç rengine göre giyim nasıl olmalıdır?"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
eski-biri
Ziyaretçi
eski-biri

bu yazıyı biryerden tanıyor gibiyim Tunahan sen yazmış olamazsın :))

funda
Ziyaretçi
funda

Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

wpDiscuz