Sigaranın cildinize ve sağlığınıza zararları

Sigaranın cildinize ve sağlığınıza zararları
Yazar aGRaSif

Sigara sağlığınıza oldukça zararlıdır.. Sizlere sigaranın verdiği zararlarını saymakla bitiremeyiz.

Sigaranın sadece iç organlarımız değil güzelliğinizde yok eder solgun bir cilt ile karşı karşıya kalırsınız. Keyf alarak içtiğiniz her bir sigara ilerleyen zamanlarda, solgun bir yüz, sararmış dişler ve cildinizin erken yaşlanmasına zemin hazırlar. Sigaranın zarar vermediği tek bir hücre yoktur. Başka bir zararı ise Cinsel iktidarı azaltır.

Sigaranın cilt güzelliğiniz ve sağlığınız üzerindeki bazı zararlı etkileri nelerdir?

Cildinizde bir çok bakım yapmanıza rağmen cildinizde kuruluk, kızarma ve sivilce gibi olumsuz etkenler görüyorsanız bunun en büyük sebebi sigaradır. Nemli bir cilde sahip olmak istiyorsanız ilk olarak sigarayı bırakmalısınız. En büyük etkisi cildinizde kuruluk hissetmeye başlarsınız.

Sigara kullananların cilt sağlığına verdiği zararlar;

Sigara kılcam damarlarınızı daraltarak dolaşımı yavaşlatır. Bundan dolayı yüzünüzde solgunluk başgösterir.

Kandaki oksijeni azalatarak karbondioksit oranını artırır. Nitekim güzel bir cilt sağlığı için kan bol oksijene ihtiyaç duymaktadır.

Vücudunuzdaki C vitaminini azaltarak vucudunuzda sağlık sorunları açmaya sebep olur. Cildinizin güzelleşmesi ve yeterli besin alması için C vitaminin ihtiyaç duymaktadır. Sigara kullanan insanlarda C vitamini azalması cilt rahatsızlıklarına sebep olmaktadır.

Cildinizin genç kalması, Sivilce ve Aknelerin hızla iyileşmesi için, hücrelerin hızla kendini yenilemesi için biran önce sigaradan kurtulmalısınız.

Sigara Cildinizdei su oranını düşürerek kuruyup çatlamasına yol açar, dolayısıyla erken yaşlarda yaşlı bir görünüm sizleri bekleyecektir.

Yapılan bir araştırmada sigara kullananların, kullanmayanlara nazaran Cildiniz 5 kat daha hızlı yaşlandığı tespit edilmiştir.

Kendinize bir iyilik yapın hem sağlığınız hem güzelliğiniz için zaman kaybetmeden sigaradan vazgeçin..!

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz