Sigara erkeklerde iktidarsızlığa neden oluyor..!

Sigara erkeklerde iktidarsızlığa neden oluyor..!
Yazar aGRaSif

Sadece İngiltere’de 120 bin erkeğin sigara yüzünden iktidarsız olduğunu söyleyen uzmanlar, sigaranın verdiği önemli zararlara karşı ikaz etti. Organizma üzerinde önemli hasara sebep olan sigaraya karşı güç birliği yapan İngiliz bilim adamları, hazırladıkları raporla sigara üreticilerini köşeye sıkıştırdı.
İngiliz Tıp Birliği (BMA) ve “Sigaraya Karşı Eylem’ (ASH) adlı sigara karşıtı grup, başta İngiltere olmak üzere bütün Avrupa Birliği ülkelerinden, sigara paketlerinin üzerine “Sigara iktidarsızlığa ve spermlerde bozukluğa neden olmaktadır’ uyarısını eklemelerini istedi.

Risk hafife alınıyor
Sadece İngiltere’de 120 bin erkeğin sigara sebebiyle iktidarsız olduğunu belirten bilim adamları, “Sigara içen erkeklerde ereksiyon sorunu yaşandığı kanıtlandı ama sigara satışlarında hiçbir değişim gözlenmemişir. Zaten kamuoyu araştırmaları da sigara kullanan erkeklerin yüzde 88’inin nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu bilmediğini gösteriyor. Reklamlarda sigara içen Sağlıklı erkek imajı da insan sağlığını tehlikeye sokacak mesajlar veriyor’ diyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar