Sedef hastalığı nedir ve oluşma nedenleri nelerdir?

Sedef hastalığı nedir ve oluşma nedenleri nelerdir?
Yazar aGRaSif

Cildinizde pul pul oluşmuş kızarıklar var ise ve bu kızarıklar kaşınmadığı halde yara haline geliyorsa sedef hastalığı ile karşı karşıyasınız demektir.

Cilt hastalıkları arasında oluşum nedeni kesin olarak bilinmeyen ve buna bağlı olarakta kronik bir hastalık haline gelen ‘sedef hastalığı‘, ciltte oluşturduğu kızarıklıklar, kabuklanma ve yaralarla kişiyi  görüntü olarak oldukça rahatsız eder. Acı, kaşıntı gibi durumlar gözükmez.

Sedef hastalığının nedenleri:

Sedef hastası kişinin ailesinden bir kişide de bu hastalığın görülmesi, hastalığın kalıtımsal olabileceği konusunda ortak görüşleri çoğaltıyor. Bununla beraber bazı sedef hastalarında, duygusal yoğunluk yaşadıkları dönemlerde şikayetlerinin arttığı gözlemlenmiştir. Sedef hastalığının nedenleri arasında ki güçlü olan bir başka teoride hayvansal gıdaları fazla tüketilmesidir.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Sedef hastalığı nedir ve oluşma nedenleri nelerdir?"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
sbta
Ziyaretçi

bence hayvansal gıda fazla kullanımıyla alakası yok. çünki eğer böyle bişey olmuş olsa bende olmaması gerekli.neden derseniz ne peynir,süt,tereyağı,yoğurt vs hiçbirini tüketmem. ayrıyeten hayvan etleri yemem. madem öleyse neden bende var . bence sinirsel bir hastalık.

wpDiscuz