Ramazanda ağız kokusunu nasıl önlerim?

Ramazanda ağız kokusunu nasıl önlerim?
Yazar aGRaSif

Yaz aylarına rastgelen Ramazan ayı; oruçlu geçirilen sürenin uzunluğu ve sıcak geçen günlerin etkisiyle, oruç tutan kişilerde ufak tefek sorunlar çıkarabiliyor. Bu sorunlardan biri de ağız kokusu….

Ramazan ayında ağız kokusunu önlemenin yollarını şu şekilde sıralayabiliriz:

– Gün içersinde ve özellikle sabah kalktığınızda dişlerinizi 2 dakika fırçalayın. Dinimiz kolaylıklar dinidir, din adamları bu konuda suyun ve diş macununun yutulmadığı takdirde orucun bozulmadığını ifade ettiler.

– İftar saatini ne kadar sabırsızlıkla beklesenizde lokmalarınızı küçük ve iyice çiğneyerek yutun. Böylece mide asidinin de daha az oluşacak ve sabah kalktığınızda ağız kokusu oluşmamış olur.

– Tarçın tüketin. Tarçınlı çay için yada iftarda sahurda tarçınlı besinler tüketmeye özen gösterin.

– Gece burnunuz tıkalı uyumayın. Burnunuz tıkalı ise bütün gece uykunuzda ağzınız açık kalacaktır buda ağız kokusuna sebep olacaktır.

– Limonlu su için. Limon ağız kokusunun giderilmesinde etkili bir yiyecek olduğunu için yemeğin yanında limonlu su için.

– Diş ipi ve ağız gargarası kullanın. Ağız bakımında sadece diş fırçası ile de kalınmaması gerekir. Diş ipi ve ağız gargarası kullanarak ağız kokusu oluşumunun tamamen önüne geçilebilir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz