Manisa Sohbet

Manisa Sohbet
Yazar aGRaSif

Manisalılara özel sohbet odamız açılmıştır. Kendinize özel bir nick belirleyip nickinizi yazarak sohbet odasına giriş yapabilirsiniz. Manisa sohbet odamızı açmamızın nedeni siz sevgili manisalı hemşerilerimizi bir araya getirerek tanışıp yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurmzanızı sağlamaktır. Ayrıca farklı ve şehirlerdende insanlarla tanışıp arkadaş edinme şansı yakalayabilirsiniz. Bir çok etkinliği ve tarihi güzellikleriyle ünlü şehrimizin güzel insanlarını bir arada görmek biz sevecensohbet.com ailesi olarak bize mutluluk vermektedir.

GÜZEL MANİSAMIZI KISACA TANIYALIM;

Manisa ili, Ülkemizin Ege Bölgesi’nde bulunan il ve Manisa ilinin merkez bölgesidir. “Şehzadeler Şehri” olarak da anılır. Şifa kaynağı Mesir Macunu ve Sultaniye Üzümü ile meşhurdur. Antik çağda “Magnesia”, Roma İmparatorluğu döneminde tam ismiyle “Magnesia ad Sipylum” olarak kullanılmıştır. Manisa ismi magnezyum ve mık-natıs kelimelerin kökeni ile aynı ismi taşımaktadır.

İzmire yakın olmasından getirmiş olduğu etkilerden dolayı hızlı gelişim göstermektedir. Türkiye’nin en gelişmiş ve en büyük organize sanayi illerinden biridir. Manisa şehri üzümü, kavunu, mesir macunu ile ünlüdür. Vestel grubu, Indesit, Bosch, Schneider, ECA, Eczacıbaşı, Ülker gibi birçok marka ve firma, üretim yeri olarak Manisa’yı seçmektedir.. Ege bölgesinde izmirden sonra gelen 2. gelişmiş şehri olarak gösterilmektedir. Bu nedenden dolayı hızlı bir göç alma potansiyeline sahiptir. 6 Aralık 2012 tarihinde ise resmi gazetede yayınlanarak büyük şehir olmuşturç

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz