Liposuction, Bölgesel Yağlardan Kurtulun

Liposuction, Bölgesel Yağlardan Kurtulun
Yazar aGRaSif

Kadınların en önemli sorunlarından biri de bölgesel biriken yağlar. Diyet ve sporlar yok edilemeyen bu yağlar, son 20-25 senedir kullanılan liposuction yöntemiyle, yani vakum sistemi ve kanüller ile yok ediliyor. İyi bir liposuction operasyonun sırrı ise şurda yatıyor:

”Bazı merkezlerin yenilikmiş gibi size sundukları isimlere aldanmayın. Başarılı liposuction ameliyatı için önemli olan; uzman bir doktorun deri altında gezinen kanulü parmakları ile hissetmesi ve ona sanki bir müzik aleti çalar gibi hastasının bedeninde hareket ettirmesidir.”

Kimler yaptırabilir?

Liposuction’ın bir zayıflama yöntemi olmadığı asla unutulmamalı. Yani buı yöntem, şişman olup ta zayıflamak arzusu ile gelen kadınlara uygulanmıyor. Eğe vücudunuzun belli bir bölgesinde lokalize olmuş yağlardan şikayetçi iseniz, bu bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için liposuction yaptırabilir, yaz mevsiminde istediğiniz ölçüye kavuşabilirsiniz. Bu konuda en çok merak edilen diğer nokta ise, ameliyat sonrası aynı bölgede yağların tekrar birikip birikmeyeceğidir. Uzamanların cevabı şu; aynı bölgede operasyon sonrası yağ birikmiyor, ameliyattan sonra kilo alırsanız vücudunuz bir bütün olarak genişliyor.

Ne kadar sürüyor?

Uygulama süresi yarım saat ile 3 saat arası değişiyor. Söz konusu yarım saatlik bir işlemse hasta lokal anestezi oluyor. Daha sonra hasta varis çorabı giydirilerek eve yollanıyor. Bunun haricindeki operasyonlarda ise genel anestezi uygulanan hasta o geceyi hastanede geçiriyor.

En sık liposuction uygulanan bölgeler hangileri?

-Karın ve bel çevresi
-Kalçalar
-Uyluk iç ve dış yanı
-Dizlerin birbirlerine bakan yüzleri
-Boyun
-Üst kol
-Meme (erkek ve kadın)

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar