Limon ile cildinizi genç tutun

Limon ile cildinizi genç tutun
Yazar aGRaSif

Limon tüketiminin insan vücudunda bir çok sağlıklı yönü olduğu gibi cilt sağlığı ve güzelliği içinde büyük fayda sağlamaktadır. Bir çok yemekte ve salatalarda kullanılan güzel bir lezzet katan limon aslında temiz bir cilt için de gereklidir.

Limonun cilt bakım üzerindeki etkileri;

Limon saç bakımında çok faydalıdır, saça parlaklık verir ve renginin açılmasını sağlar. papatya ile karıştırıp sürdüğünüzde saçlarınızın açıldığını görürsünüz. Saç rengini açmak için özel kullanılan sağlıksız ilaçlara gerek kalmaz.

El yumuşaklığı ve güzelliği için zeytin yağına limon sıkıp karıştırarak elde ettiğiniz karışımı elinizi ve tırnaklarınızı ovun ve yumuşak ve sağlıklı tırnaklara sahip olacaksınız. Kırılan tırnaklar için uygulayabilirsiniz.

Yağlı yüz için de limon uygulanabilir. Yüz sürekli dış çevreye maruz kaldığından vücuda göre erken yaşlanma görülmektedir. Güneş, hava kirliliği gibi olumsuz bir çok duruma direk olarak maruz kaldığından yüz cildi daha erken yıpranır özellikle yüzünü sık sık ılık su ve sabunla yıkamanız gerekmektedir. Kir yüzünden yüzdeki gözenekler kapanır yağlı ve siyah noktalı bir cilde sahip olursunuz. Dolayısıyla erken yaşlanan bir cilt diyebiliriz. Limonun en büyük faydalarından biride yağlı ve siyah noktalı bir cilt içindir. Limon ayrıca akne içinde yararlıdır.

İsterseniz limonla direk olarak yüzünü ovabilirsiniz. Yarım limonu yüzünde yağlı ve siyah noktalı bölgelere hafifçe ovalayın. Bunu yaparken ufak sızlamalar olabilir. 10 -15 dakika bekledikten sonra yıkamadan veye ıslatmadan önce parmaklarınızla yüzünüze kuruyan limonu ovarak çıkarmaya çalışın. Bu ovma sırasında gözenekler açılacaktır. Bunu zaten fark edeceksiniz. Yüzün en yağlı kısımları Burun bölgesi ve alın bölgesidir özellikle bu bölgeleri ovabilirsiniz. Ovma işlemi bittikten sonra yüzünüzü soğuk su ile durulayın.

Ayrıca limonu yoğurtla karıştırıp aynı şekilde yüzünüze sürebilirsiniz daha etkili yumuşak bir cilde dönüştüğünü ve siyah noktaların azaldığını göreceksiniz.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz