Kış hazırlıkları

Kış hazırlıkları
Yazar aGRaSif

Yaz sonbahar derken kış da kapıya dayandı artık; hep bayramların eskiden güzel olduğunu söyler dururuz aslında herşeyin eskisi güzelmiş kış mevsiminin bile.. eskiden kış gelmeden ne güzel hazırlıklar yapılırdı özelliklede mutfaklar için çeşit çeşit reçeller, turşular, konserveler, çorbalıklar, salçalar ve hamur işlerinde erişteler yapılırdı, yufkalar açılıp kurutulur daha kolay saklanması için..Bütün bunlar hem zevkle yapılırdı hemde aile bütçesine faydası olduğu için yapılırdı. Şimdi ise herşey marketlerde hazır konservesinden reçeline tuşusuna kadar artık insanlar herşeyin hazırına alışmış uğraşmak istemiyor, ama bahçesi olanların hala bunları yaptıklarını biliyorum. Bahçeniz olmasa bile pazarlardan uygun fiyata sebzenizi meyvenizi alıp kendinizde kışlık yiyeceklerinizi hazırlayabilirsiniz. İnanın yaparken çok keyif alacaksınız helede misafir sofranızda konuklarınıza sunmak ayrı bir keyif verecek, gururla bunları ben yaptım dıyerek sunmanın ve yemenin zevki dahada keyifli olacaktır eminim 🙂

YAZAN: biRsu

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Kış hazırlıkları"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
flower
Ziyaretçi
flower

ben pek bilmem böyle şeyler ama annemin yaptıklarına bayılırım, afiyetle yerim, ikram ettiklerime annem yaptı diye gururla sunarım. hem daha sağlıklı hem de lezzetli. belki yaşım çok büyük değil ama bence de eskilerin tadı bir başka:)

HayaL
Ziyaretçi
HayaL

Evet eskiden evlerde hazırlanan yiyecekler, artık marketlerde katkı maddeleri ile dolu olarak satılıyor.İnsanlara hazırı almak daha kolay geliyor ama sağlıklı ve lezzetli olan bizim evlerimizde hazırladıklarımız..

wpDiscuz