Kilo vermeye yardımcı yiyecekler

Kilo vermeye yardımcı yiyecekler
Yazar aGRaSif

Kilo vermek için, yediklerimizin içeriğini değiştirebiliriz. Buda iştahımızın azalmasını sağlayacaktır. Aşağıda sıraladıklarımız kilo kaybınızı sağlayacak besinlerdir.

Yumurta : Yumurtanın nerdeyse tamamı protein dolu olduğundan, tokluk hissi yaratan baş besin kaynaklarından biridir.

Tarçın : Tarçını günde bir öğün tüketmekle ,yemek sonrası insülin artışını engeller.Buda daha geç acıkmanızı sağlıyacaktır.

Sirke : Sirke de midenin boşalmasını yavaşlattığından uzun süre tokluk hissi verecektir.

Kırmızı biber :  Acı kırmızı biberin düzenli tüketilmesi iştahı önemli ölçüde engellediği bilinmektedir.Özellikle kahvaltıda acı kırmızı biber yemek, daha sonraki öğünlerde daha az yememizi sağlıyacaaktır.

Yeşil çay : Yeşil çayın mucizesi , yağ yakımını artıran ve metebolizmayı hızlandıran antioksidanlarda gizlidir.Ufak bir tavsiye gece içmeyin, uykunuzu kaçırabilir.

Zeytinyağı: Omega 6 yağ asitleri sızma zeytinyağında bulunur. Buda kalori yakmamızı kolaylaştırır.

Yulaf : Yulaf içerdiği yüksek lif sayesinde uzun süre tokluk hissi bırakcak bir besindir.

Ayva, Elma, Armut : Bu üç meyve de yine yulaf gibi zengin lif yüklüdür.Pektin lifi yine bu üç meyvede yoğun şekilde bulunur.Pektin şeker ve kolesterolü düşürerek tok hissetmenizi sağlamaktadır.

Bitter Çikolata :  Siyah çikolata az bir parça ile tatlı isteğimizi tatmin edeceğimiz bol miktarda antioksidan içeren bir besindir.

Baklagiller : Baklagiller vücuda bitkisel protein ve bağırsakların ihtiyaç duyduğu lifleri sağlıyor.Yine iştah azaltıcı madde olan Kalesistokin maddesi de baklagillerde bulunmaktadır.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Kilo vermeye yardımcı yiyecekler"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
flower
Ziyaretçi
flower

kilo vermek isteyenler bu besinleri tüketsin ozaman:)

wpDiscuz