Kadınlar için güzellik önerileri

Kadınlar için güzellik önerileri
Yazar aGRaSif

Dermatoloji uzmanlarının görüşleri doğrultusunda hazırlanan altın öneriler sayesinde daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte size 10 altın öneri..

1-Domatesi sevin çünkü; hergün beş kaşık domates püresi yemek güneşin zararlı etkilerini vücuttan uzak tutuyor, domatese rengini veren likopen pigmenti güçlü bir antioksidan olduğu için güneşin etkilerine karşı zırh gibi koruma yapıyor.

2-Bakterilerden kurtulun, terlediğiniz zaman vücudunuz daha fazla sebum üretmeye başlar buda gözenekleriniz kapanmasını neden olur, bu nedenle terlediğinizde vücudunuzu yağlardan arındırmak için glikolik ve salisilik asit içeren bir ürünle duş alın.

3-Dudaklarına daha dikkatli bakın zira vücudun en hassas bölgelerinden biri olan dudaklar melanin üretmediği içinekstra olarak korunmalıdır. Uzmanlar cilt kanserinin dudaklardan başladığını ve hızlı bir şekilde yayıldığını belirtmektedir.

4-Antioksidanı önemseyin çünkü ;antioksidan içeren bir ürünü kullanmak cildinizin yenilenmesini sağlar ve hızlandırır,kırışıklıkları önlemek için kalojen üretimini destekler.

5-Süt yerine soyayı tercih edin, çünkü süt ergenlik çağındaki gençlerde sivilce oluşumunu artırır bu yüzden sivilceli cilde sahipseniz bir müddet süt yerine soya sütü içmeyi deneyin.

6-İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günlük uygulanan ve tüy gelişimini minimuma indiren serumlar oldukça pratik, böylece yalnızca bacaklarda değil aynı zamanda kollarınızdaki tüylerden kurtulabilirsiniz.

7-Ciltte oluşan kızarıklıklarla savaşın, bunun içinde sonik cilt bakımı fırçasıyla yüzünüzü yıkayın, bu cildinizi sakinleştirir ve peeling etkisi yarattığı için yüzdeki yanmayı hafifletir.

8-Organik ve doğal ürünler tercih edin.

9-Çikolatanın nimetlerinden faydalanın çünkü; bitter çikolatanın cildi koruyucu etkisi vardır, aynı zamanda pompalanan kan miktarını artırıp göz alıcı bir cilde sahip olabilirsiniz.

10-Kişisel bakım için İyi bir nemlendirici, serum, yüz yıkama jeli ve bir peeling ürünü bulundurun, yaptığınız her uygulamanın ardından beş dakika bekleyin. Bunu yapmak bir sonraki aşamada kullanılan ürünün etkisinin azalmasını engelleyecektir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz