Kadınlar için güzellik önerileri-2

Kadınlar için güzellik önerileri-2
Yazar aGRaSif

1-Bronzlaştırıcı losyon kullanın; Bronzlaştırıcı içerik olarak (DHA) sürdükten 40 dakika sonra serbest radikaller seviyesinin arttığı gözlemlenmiştir. Cilt bronzlaştırıcı içerikle temas ettikten kısa bir süre sonra güneş ışığına maruz kalırsa serbest radikallerin ortaya çıkmasını tetikleyebilir.

2-SPF içerkli koruyucu kullanın; güneşten koruyucu kremlerin içinde bulunan SPF eğer 50 ise yüzde yüz koruma sağlar.Akıllı bir seçim yapabilmek için çinko asit içeren geniş spekturumlu bir ürün kullanarak güneşin zararlı etkilerini cildinizden uzak tutabilirsiniz.

3-Ürünleri denerken temkinli olun; ruj,göz farı,allık ve föndoten gibi ürünler bakterilerin üremesi için oldukça uygun koşullara sahiptir.Bu yüzden başkasının kullandığı bir ürünü kullanmak zorunda kalırsanız kesinlikle göz,dudak ve burun kenarına yaklaştırmayın.

4-Sivilceleri asla sıkmayın; Sivilceleri patlatmak iltihap ve bakteriyi daha derinlere taşıyabilir, buda sivilcenin ciltte leke oluşumuna neden olabilir.

5-Stresten uzak durun; üç farklı stres tipi vardır üçüde cildi farklı şekillerde etkiler.İncelme,kuruluk ve cilt dokusuna besin akışını sağlayan mikro kanalların daralması ,kırışıklık ve stres çizgileri ile sonuçlanır.

6-Cildinizi besleyin; beslenmeye dikkat ederek cildinizi güzelleştirmek sizin elinizde, yeşil yapraklı sebzeler,süt,tofu,çekirdek gibi sindirimi kolay olan proteinler,zengin çinko içeriği ile kineo ve beta-karotence zengin havuç ve kiraz tüketerek sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

7-Nem herşeydir; cilt katmanlarını en içten en dışa kadar nemli tutmaklı, cildin kurumasını önlemek gerekir.Bunun için bolca su tüketilmeli, kışın sıcak su tüketmek kanalların açılarak toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

8-Cilt temizliği; Cilt bakımında en önemli adım temizleme aşamasıdır, cilt için doğru olan temizleyici,kirleri yok eder, yağ dengesini sağlar,cildi nemlendirerek yumuşatır.

9-Sigarayı bırakın; Sigara güneşin bile göremediği bölgelere nüfuz ettiğinde cilt giderek sarı bir renk alır.Ayrıca sigaranın güneş ışınlarının yanında kırışıklıklara yol açan en önemli faktör olduğunu unutmayın.

10-Tatlı yerine meyveyi tercih edin; Şekerler kalojen dokuların arasına bağlanıp sertleşerek onların kırılmasına sebep olur, bu yüzden tatlıların kırışıklıkları artırmadaki rölü ortaya çıkıyor.Yediklerinizin cildinize yansıyacağını unutmayıp önce şekerden vazgeçip meyve ve sebzeye ağırlık verin.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz