Hamam sefası hamamın faydaları

Hamam sefası hamamın faydaları
Yazar aGRaSif

Rahatlamanın, stres atmanın ve dinlenmemin en güzel şekilde yapıldığı yerlerin başında hamamlar gelir. Günümüzde bazı hamamların sunduğu hizmetler temizliğin ötesine geçmiş sağlık ve güzellik merkezi özelliğine kavuşmuş durumdadır. Sıcak ve soğuk su havuzları, aromatik köpük, çamur, yosun, kil, bal ve bitkisel yağ masajları ve vücut bakımları sunan bir çok hamam vardır. Hamamların sağlığımıza olan faydaları şunlardır; stresi hafifletir, vücudu gevşetir ve dinlendirir. Kas gerginliklerini ve ağrılarını giderir, kısıtlı eklemleri açar, lenf sistemi temizliğini ve kan dolaşımını artırır. Astım yada alerjik durumlardan dolayı oluşan sinüs tıkanıklıklarını azaltır, cildin genç ve taze kalmasını sağlar. Buhar banyoları bedeni yağ ve toksinlerden arındırmak için etkilidir.

Hamama girmeden önce dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır; hamama girmeden önce bütün takılartın çıkarılması gerekir, metal sıcakta ısınır ve ısınan metal kılcal damarları etkiler, ayrıca deride kızarıklık ve tahrişe neden olabilir. Kontakt lenslerinde çıkarılması gerekir. Tok mideyle hamam girmek sağlık açısından sakıncalı olduğu için girmeden yarım saat önceden yemeyi kesmeli, boş mideylede hamama girmek doğru değildir çünkü hamam egzersiz gibi enerji harcamanızı sağlar, sıvı ve mineral kaybına neden olur. bu yüzden düşük sıcaklıkta ve kısa süreli hamam seansı yapmaya özen gösterin eğer fiziksel olarak kendinizi bitkin olarak hissedıyorsanız hamama girmekten kaçının. Alkollü hamama girmek tehlikelidir, kalp damar, şeker, hemoroid ve varis rahatsızlıkları olan hamam ve kaplıcalardan uzak durmalıdır.

yazan: biRsu

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Hamam sefası hamamın faydaları"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
flower
Ziyaretçi
flower

hamam sefası güzel olsa gerek:)

Varis tedavisi
Ziyaretçi
Varis tedavisi

Değerli ve okunmaya değer sayfaların verildiği ve son zamanlarda arama yaptığımızda daha çok karşımıza çıkan bu başarılı site için emeği geçen çalışanlara teşekkür etmeliyiz.

wpDiscuz