Güzellik sırları yaz meyvelerinde saklı

Güzellik sırları yaz meyvelerinde saklı
Yazar aGRaSif

Cildimizi korumak ve güzelleştiremk için dıştan yapılan bakımlar kadar yediklerimizinde son derece önemi var, özellikle meyveler içerdikleri vitamin, mineral ve yararlı etken maddeler sayesinde bir çok güzellik formülünü özlerinde saklıyolar.

Yaz meyvelerinin içerdikleri vitamin ve minerallerin cildimize olumlu etkileri şunlardır:

KİVİ:Kivide bol miktarda C vitamini bulunduğu için bu meyve bağışıklık sistemini güzlendirir.

ELMA:Elmada pürüzsüz bir cilt için gerekli tüm vitaminler var,içerdiği A,B1,B2,C vitaminleri cildin sıkılaşmasına E vitamini ise cildin parlak görünmesine yadımcı olur.Yüksek oranda meyve asiti bulunduran elma doğal bir temizleyicidir.

İNCİR: İncir gözaltı morlukları için çok faydalı bir meyvedir. Taze bir inciri avucunuzda sıkıp bulamaç haline getirin gözaltına yayın 15 dakika bekletin daha sonra yıkayın, faydasını göreceksiniz.

ARMUT: Armut vücutta fazla suyun atılmasına yardımcı olur,tok tutan meyve olduğu için diyet yapanlara tavsiye edilir.Mineral yönünden çok zengindir, sağlıklı ve pürüzsüz cildin oluşumuna yardımcı olur.

ERİK: Bol miktarda B vitamini ve cilt için önemli olan E vitamini içeren bir meyvedir ve lif oranı yüksektir.

ŞEFTALİ: A ve C vitaminleri, temiz, sıkı ve yumuşak bir cilt için gerekli vitaminler. Şeftalinin içerdiği demir, saç ve deri sağlığı için önemlidir.

ÇİLEK: Bedenin kalojen üretimi için gerekli olan antioksidanları ve C vitamini içeren, çilek aynı zamanda kalorisi oldukça düşük meyvedir.

KİRAZ: Demir ve vücuttaki A vitaminlerinin kaynağı olan karoten maddesini içeren kirazın faydaları saymakla bitmez, içerdiği demir ise saç,deri, yumuşak doku için son derece faydalıdır.İyi bir cilt temizleyici olan kirazın sivilce gibi cilt bozukluklarını azaltıcı etkisi vardır.

KAVUN: Ciltte kaşıntı ve pullanma oluyorsa beta karoten kaynağı olan kavun yemelisiniz.Karoten maddesinin kırışıklıkları önleyici özelliği vardır, ayrıca güneş lekelrine engel olur.

ÜZÜM: Bol miktarda B vitamini ve demir içeren bir meyvedir.Cilt için çok iyi bir temzileyicidir,düzenli olarak yenilince cilt tazelenir ve pürüzsüz olur.

AHUDUDU: C vitamini,demir ve organik asitler içeren bir meyvedir,zengin bir C vitamini kaynağı olan ahududu cildin güçlenmesini sağlar.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz