Gözaltı torbalarından patatesle kurtulun

Gözaltı torbalarından patatesle kurtulun
Yazar aGRaSif

Sağlıklı bir cilde sahipsiniz, cildiniz pırıl pırıl. Fakat uykuya ayırdığınız vaktin azlığından, günlük koşuşturmalar sonucu gözaltı torbalarınız sizin canlı ve sağlıklı görümünüzü engelliyor.

Gözlatı torbaları kişinin hem olduğundan daha yaşlı aynı zamanda yorgun ve hasta görünmesine sebep olur. Kozmetik sektöründe bu sorun için üretilmiş kremler, jeller var. Fakat iyi bir ürün almak istediğinizde fiyatı biraz düşünmeye sebep oluyor. Suna Dumankaya’nın formülleri ile evde hazırlanan kürler ile cildinizdeki problemleri cebinizi yakmadan giderebilirsiniz. Gözaltı torbaları için evde hazırlanan 1 adet bakım kürü ve 1 adet bitkisel çayın detayları şunlar:

1- Bir demet maydanozu ayıklayıp yıkadıktan sonra ince ince kıyıp 300 gram sütle beraber kaynamaya bırakın. Pişerken sütün miktarı yarıya geldiğinde karşımı temiz bir tülbentten geçirerek süzün ve balla tatlandırın. Bu karışımdan günde beş kere, bir çorba kaşığı için.

2- Ayrıca, bir patatesi rendeleyerek suyunu çıkarın. İçine badem yağı ve bir tatlı kaşığı kahve koyarak tülbente sarıp bekletin. Bu tülbenti kullanarak, göz altlarınıza masaj yapın.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz