Göbeklitepe’deki kazılar tarihi değiştirecek nitelikte..

Göbeklitepe’deki kazılar tarihi değiştirecek nitelikte..
Yazar aGRaSif

Tarihin değişmesine sebep olacak bilgiler Urfa’da Göbekli tepede..
Dünyanın en büyük arkeolojik keşfi olarak tarif edilmekte olan kazılar Alman arkeolog Klaus Schmidt başkanlığında yapılmaktadaır. İnsanlığın doğduğu yer olarak söylenmekte ayrıca Mısır piramitlerinden 7 bin 500 yıl önce inşa edildiği ve buzul çağından hemen sonra yapıldığı söylenmektedir.Kazılarda çıkarılan T şeklindeki taş anıtların üzerinde hayvan figürleri ve avcılık yapan insan figürleri var.Uzmanlara göre Göbeklitepe tam 14 bin yaşında..Göbeklitepede bulunan taşlar M.Ö.8000 yılında programlı bir şekilde toprağa gömüldü.
Alman arkeolog bu mekanın kutsal kitaplarda adı “Garden of Eden” yani Cennet bahçesi olarak geçen ve Adem ile Havva’nın yasak elma ağacının meyvesinden yiyerek kovuldukları yer olduğunu ileri sürdü.
Bilim adamlarına göre Göbekli tepenin Adem ve Havvanın yaşadığı cennet bahçesi olduğuna ilişkin kanıtlar şöyle:İncil’in yaradılış bölümünde Cennet bahçesinin Asur’un batısında olduğunu yazıyor ve Göbekli tepede tam burada..
Stanford üniversitesinden bir bilim adamı, Göbekli tepenin tarihle ilgili bilinen her şeyin değişmesine sebep olacağını söylemektedir.
Reading üniversitesinden bir bilim adamı burasının insan aklının anlamakta zorlanacağı kadar olağanüstü olduğunu söylemektedir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz