Göbek karın yağlarını eriten sporlar

Göbek karın yağlarını eriten sporlar
Yazar aGRaSif

Diyet yaparken, hedeflediğiniz kiloya inme aşamasında ara ara hevesinizi kıran, umutsuzluğa düşüren zamanlar vardır. Bunlar aşılabilir engellerdir. Yine göbek ve bel çevresindeki yağlanmalar, verilen kilolara rağmen, kişiyi zaman zaman umutsuzluğa düşürecek kadar inatçıdır. İnatçı olması bu sorunun üstesinden gelemiyeceğiniz anlamına gelmez.

Bölgesel yağları eritmek için diyetinize sporu eklemeniz şart. Spor programınızda özellikle bel ve göbek yağlarını eriticek aktivitelere yer vermelisiniz. Aşağıdaki yazımızda sizi(hepimizi) göbek sorunundan kurtaran, göbek yağlarını eritmek için yapmanız gereken sporları açıkladık.

Göbek ve bel çevresi yağlarını eriten sporlar:

Hulahop çevirme: Çocukluğumuzun en eğlenceli oyunlarından biriydi. Şimdi can simidi misali göbek eritmenin en etkili yollarından biri olarak karşımızda. Daha önce hiç hulahop çevirmediyseniz ilk zamanlar sizi biraz zorlasa da öğrendikten sonra hem çok eğlenecek hem de göbek yağlarınızı eriteceksiniz.

Pilates: Ebru Şallı sayesinde tanıştığığımız pilates karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmayı amaçlayor. Karın germe ve güçlendirme hareketleri ile göbek yağlarından kurtulmak mümkün. Pilatese başladığınızda birkaç haftada vücudunuzda belirgin bir daralma göreceksiniz. Gövdenizde yağ kütlesi azalırken, kaslarda ince uzun bir gelişme olur. Böylece göbeksiz bir vücuda kavuşursunuz.

Yüzme: Kalori yaktıran sporların başında gelen yüzme, hem kilo vermenizi sağlar, beraberinde vücudunuzu şekillendirerek göbek ve bel çevresi yağlarından kurtarır.

Mekik çekme: En zor olan egzersiz hareketlerinden biri mekik çekme, ilk başlarda acıyan kaslarla sizi uyadırsada sonuç güzel olacaktır. Sabah ve akşamları karın kaslarınız acıyana kadar mekik çekmek, karın bölgelerindeki kaslarınızın güçlenmesini ve bu bölgedeki yağların erimesini sağlar. Bunun için sırt üstü yere uzanın ve ayaklarınızı kendinize doğru çekin. Diz bölümünde 90 derecelik bir açı olmalı. Kollarınızı gövdenizin üzerinde çapraz yapın. Sağ elle sol, sol elle de sağ omzunuzu tutarak ya da ellerinizi başınızın yanlarına sadece parmak uçları değecek şekilde koyarak mekik çekebilirsiniz.

Yürüme: Yürürken karın kaslarınızı kasılı tutarsanız aktif olarak karın kaslarınızı çalıştırmış olursunuz. Haftada en az üç gün yarım saat yürümek göbek yağlarınızı eritmede faydalı olur. Tabii bu yürüme sahilde salınma şeklinde değil, hızlı ve ritmik adımlarla olmalıdır.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz