Gençliğin anahtarı HYALÜRONİK Asit nedir ?

Gençliğin anahtarı HYALÜRONİK Asit nedir ?
Yazar aGRaSif

Bir çeşit doğal şeker olan  Hyalüronik  asit  canlılarda doğal olarak bulunur, bu yapışkan madde vücudun eklem, kıkırdak, bağ doku ve cildin derin katmanlarında bulunur.

Vücudun bu bölgelerinin kaygan olmasını sağlar, cildi nemli ve dolgun gösterir. Kozmetik alanında kullanılan bu madde vücuttakiyle hemen hemen aynıdır, bu benzerlik  sayesinde  herhangi  bir alerjiye sebep olmaz. Araştırmacılar bu asitin cilt yapısına destekleyici  rolünü, eklemlere olan etkisini, göz yapısına olan hacim verici katkılarını 1930 yıllarında keşfetmiştir. 60 lı yıllarda ise tedavi amacıyla ilk kez mafsal romatizması olan hastalara enjekte edilmiş, 2000 li yıllarda ise bu asit kozmetik alanında kullanılmaya başlanmıştır..  Hücre üretimini artmasını destekler, alt derinin yapısını güçlendirir. Yaşlandıkça vücutta bulunan bu asit azalmaya yani daha az üretilmeye başlar  bu  nedenle  cilt doğal desteğini kaybeder kurumaya başlar, çizgiler ve kırışıklıklar artmaya başlar.

Pürüzsüz ve dolgun bir cilt için yaşlanmaya karşı verilen mücadelede cildin en önemli destekcisi Hyalüronik asit içerikli olan bakım ürünlerini kullanmanızda büyük fayda vardır.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz