Genç görünmenin sırları

Genç görünmenin sırları
Yazar aGRaSif

Yaşlandıkça cildimizin görüntüsü de vücudumuzdaki her şey gibi değişir.

Yaşam şekli ve stres, sigara, beslenme hataları ve menopoz gibi faktörlerden dolayı cilt hücreleri yavaş bir şekilde değişmeye başlıyor. Kollajen üretimini yavaşlatıp, yüzümüz zamanla nem dengesini ve esnekliğini kaybeder. Kas sistemindeki hareketler ve UV ışınlarına maruz kalmanın sonucunda kırışıklıklar ve koyu lekeler ile olgun cilt yaşlanmaya başlar. Bu hasarın giderilmesi, erken dönemde önlem alınmazsa zorlaşır.

Bu aşamada akıllara gelen ilk soru ‘yaşlanmayı geciktirmek mümkün mü?‘ sorusudur. Erken yaşlanmayı geciktirmek mümkün, ancak öncesinde kişinin cilt tipini, ihtiyaçlarını iyi anlaması ve bunun doğrultusunda bir takım güzellik uygulamaları ile cildin ihtiyaçlarını karşılayarak bu süreci geciktirebilir.

Yaşlanmayı geciktiren sürece sahip olmak için, ilk önce alkol, sigara ve güneş ışınlarından kendinizi sakının. Doğru beslenerek ve yeterli uyuyarak bu süreçin ilk temellerini atın. Stres, çağın vebası olarak adlandırılıyor ki, bundan uzak kalmak en zoru olsa gerek. Bol su içerek cildinizin ihtiyacı olan su ve nem ihtiyacını dengede tutun. Cildinizi temizlemeden uyumayın. Cilt tipinize göre kaliteli, güvenilir bakım kremi kullanın. Yaşlanmayı geciktiren kozmatikleri 30’lu yaşlarda kullanmaya başlayın. Doğru uygulamalarla avantajlı duruma geçip, daha genç görünen bir cilde sahip olursunuz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz