GDO Nedir? En Çok Nelerde Bulunur?

GDO Nedir? En Çok Nelerde Bulunur?
Yazar aGRaSif

Bir canlının gen diziliminin değiştirilmesi ya da ona kendi doğasında bulunmayan bambaşka bir karakter kazandırılması yoluyla elde edilen canlı organizmalara “Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar”, kısaca GDO adı veriliyor. Bir canlıdan diğerine gen aktarımı, bir çeeşit kesme,yapıştırma ve çoğaltma işlemi olup, genetik mühendisleri tarafından uygulanıyor. Aktarılacak gen önce bulunduğucanlının DNA sından kesilerek çıkarılıyor.Sonra vektör adı verilen taşıyıcı virüs ile bu gen DNA molekülüne yapıştırılıyor.

SAĞLIĞIMIZ TEHLİKE ALTINDA—-
300 yakın yıyecekte GDO bulunmakta kendılerı urettıklerı halde amerıkada satısı yasaklanan 32 çeşit GDO lu ürünün ülkemize girişine izin verilmiştir. GDO‘lu tohum ve ürün konusunda bir kanunla düzenleme yapılması beklenirken, bir yönetmelikle hükümetimiz GDO‘ya ülkenin kapılarını açtı. Yayımlanan yönetmeliğe göre, GDO’lu ürünler (örneğin GDO’lu mısır,soya,pamuk yağı ve bunlar ile üretilen gıda maddeleri)bundan böyle ülkeye girebilecek.Satılabilecek. Şimdilik GDO’lu tohum ithalatı ve GDO’lu tohumdan üretim yok ama…İleride “dışarıdan alıyoruz,neden biz üretmeyelim” diyerek o da başlayacak. Yayımlanan yönetmeliğe göre, (1) Bir ürünün içinde binde 9’a kadar GDO’lu madde varsa, bunun etikete yazılmasına gerek yok. Halkımız bilmeden GDO’lu ürürünü afiyetle yiyebilir.

EN ÇOK HANGİ ÜRÜNLERDE VAR—-
Mısır ,soya fasülyesi ,domates,patates şimdi bunlardan elde edılen yan ürünleri düşünürsek karşımıza nasıl bir tablo çıktığını anlatmaya gerek yok peki ya verdiği zaralar saymakla bitmiyor ama ben yinede bir kaçını yazmak ıstiyorum.henüz insan üzerinde deneyı yapılmamiş her zamanki gibi zavallı fareler uzerınde yapılan arastırmaya göre sinir sistemini ve bagışıklık sistemini çökertiyor,solunum sisteminde ,ciğer ve böbreklerde dönüşü olmayan hasarlara yol acıyor,beyni tamamen etkiliyor insanlık için en vahim olanıda bence 3. nesilden sonra üremeyi tamamen bitiriyor. GDO lu ürün yedigimizi nasıl anlarız dıyorsanız kesinlikle anlaşılmıyor çünkü ne tadında nede şeklinde herhangi bir değişiklik olmuyormuş ,şekli bozuk gördüğünüz bir meyve yada sebzeyi GDO lu sanmayın fazla hormon kullanılan yıyeceklerde şekil bozuklukları olduğu bilinmektedir.Eğer kendi sağlığımızı gelecek olan neslimizi düşünüyorsak lütfen çok dikkatli olalım en iyisinin organik beslenme olduğunu unutmayalım,hazır yiyeceklerden ne kadar kaçınırsak sağlığımıza o kadar faydası olacaktır .

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum - "GDO Nedir? En Çok Nelerde Bulunur?"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
zeyno
Ziyaretçi
zeyno

Emeğinize sağlık paylaşim için teşekkürler

flower
Ziyaretçi
flower

gdo olmayan bir yiyecek kaldımı acaba, tüm hazır besinler gdolu artık. organik besinler ise el yakıyor. bahçesinde kendi sebzesini meyvesini üreten insanlar ne kadar şanslı. sağlıklı bir yaşam için doğal besinleri tercih etmemiz çok önemli, tabi bulabilirsek

biRsu
Ziyaretçi
biRsu

MALESEF OYLE ALLAH SONUMUZU HAYREYLESIN

wpDiscuz