Feng shui nedir? Bereket objeleri nelerdir?

Feng shui nedir? Bereket objeleri nelerdir?
Yazar aGRaSif

Feng shui evrendeki doğanın güçlerini ve titreşimlerini dengeleyerek, insanın kendi yaşamında sağlığı,başarıyı ve zenginliği sağlayan bir yöntemdir.

Feng shui’de bereket objeleri şunlardır:

Şans paraları:Geleneksel çin paralarının yuvarlak formunda olanlarıevrenin sonsuzluğunu, içindeki kare boşluksa dünyayı simgeler, kapılara kırmızı kurdeleyle asmak şans getirir.

Su şelalesi: Suyun sesinin huzur verdiği dinlendirdiği ve bereket olduğu düşünülürse, kullanıldığı alanı canlı tuttuğuna inanılır. 

Balık: Balık ve bolluk kelimesi Çin de aynı şekilde telafuz edildiği için bereket sembolu olarak kullanılır.

8 Sayısı:Feng shui’de 20 şer yıllık döngüler vardır. her 20 yılda bir yeni periyoda geçilir,içinde bulunduğumuz periyot 2004 de başlayan ve 2024 de son bulacak olan 8. periyottur.Bu dönemde 8 sayısının uğur getirdiğine inanılır.

Kırmızı renk: Ateş elementinin bereket yıldızını canlandırdığına inanılır.bu nedenle kırmızı renk bereket için kullanılır.Bu yüzden Çin de hemen hemen her yerde evlerde işyerlerinde tabelalarda kırmızı renk kullanılır.

Mandalina ağacı:Ç in nin güneyinde bir çok ev ve işyerinde bereket getirsin diye mandalina ağacı koyulur.Çünkü üzerindeki meyveler ağaca asılmış altınları andırır.Hediye edilen mandalina ağacını geri çevirmek uğursuzluk sayılır.

Hoşgeldin kedisi: Japonya’dan çıkmış olan “hoşgeldin kedisi” ne Çin’ de de bir çok  dükkanın kapısında raslanır.El sallayarak bereketi davet eden kedi müşterilerin içeri girerek para harcamasını teşvik eder.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz