Evinizi masrafsız dekore etmenin yolları

Evinizi masrafsız dekore etmenin yolları
Yazar aGRaSif

Büyük hevesle alınan mobilyalar, ev dekarosyon ürünleri (perde, örtü, kırlent , biblo vs. ) kullanıldıkça ilk hevesle kullanıldıkları günden uzaklaşırlar. Renklerini sevmezsiniz, ya da formlarını. Tülünüz uzunken artık kısa tül kullanmak ister, halınıza kadar bütün evinizi  değiştirmek istersiniz. Ev dekore etmek çok zevkli, eğlenceli olmasının yanında büyük masraf getiren bir olaydır.

Evinizden, mobilyalardan sıkıldınız, değiştirmek istiyorsunuz ancak bütçeniz ve zamanınız buna yeterli değil. İşte size evinizi kısıtlı bir bütçeyle kısa zamanda küçük ayrıntılarla farklı bir atmasfore sokmanın ipuçları:

– İşe mobilyalarınızı değiştirmeden onlarda birtakım küçük değişiklikler yapmakla başlayın. Mesela renklerini değiştirin. Böylelikle parlak beyaz boya ile eski mobilyalarınıza yeni bir görünüm verebilirsiniz.

 

 

 

– Yer döşemeleri sabit kalmak şartıyla sadece rengini değiştirin. Evinizin herhangi bir odasındaki mobilyalarınızla yer döşemelerini aynı renge boyayın. Bu, odanızı kesinlikle çok cazip bir hale getirecek.

 

 

 

– Evinizi kapısı içerideki havanın aynasıdır.  Gelin giriş kapısının rengini değiştirmeyi deneyin. Yaz mevsimindeyiz, renkli can alıcı bir renge boyamaya ne dersiniz.  Evinize anında taze bir hava gelecek!

 

 
–  Özellikle metrepollerde yaşıyorsanız yeşile çiçeğe hasretsiniz demekdir. Bunu değiştirebilirsiniz. Örneğin, pencere kenarlarına saksılar yerleştirerek görsel bir şölen oluşturun. Parlak renkli çiçekler, evinizin dış görünüşüne kişisel bir dokunuş katar.

 

 

 

– Aksesuvarlara ufak dokunuş…Mutfak dolaplarınızın kulp, renk ve aksesuvar gibi donanımlarını değiştirebilirsiniz. Bu hareket, mutfağınızı kolay ve ucuz yoldan yenilemenin püf noktası…

 

 

 

– Fotoğraflardan kombinasyon yaratın….Fotoğraflar, en güzel anlarınızı değerli bir hale getiren hazinelerdir. En sevdiğiniz aile fotoğraflarınızı siyah beyaz çıkarttırın. Daha sonra siyah çerçeveler kullanarak onları duvarınızın bir bölümünde toplayın.

 

 

 

– Kuralları yıkın .Kim demiş bahçede ev eşyaları olmaz diye? Kurallara karşı gelin ve ev içinde kullanılan mobilyaları dışarı taşıyın.

 

 

 

– Yazı tahtası.Yazı tahtası ile evde aile mesaj merkezi oluşturabilirsiniz. Böylelikle önemli notları ve yapılacakları yazabileceğiniz bir tahtanız olur. Bu tahta için en iyi mekan ise mutfak.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz