Evdeki eşyalarla ucuz ve kolay pratik bakım

Evdeki eşyalarla ucuz ve kolay pratik bakım
Yazar aGRaSif

Hep elimizin altında olan minik şeylerle, ustalara dünyanın parasını vermeden çözümler yapabilir.İşte bunlardan birkaçına bakalım:

Oje: Ojeler, duvarlardan mobilyalara, rugan ayakkabılardan bazı elektronik eşyalara her türlü parlak yüzeyde oluşan çizgileri kapatmak için ideal bir çözüm… Peki ojeli tamiri nasıl gerçekleştireceğiz? Yapmamız gereken tamir edeceğimiz yüzeye en yakın renkte ojeyi seçip çizgiyi dikkatlice boyamak.

Saç kurutma makineleri: Lamba başlıkları, ince porselen biblolar, ipek çiçekler(aklıma gelenler bunlar) Bunların tozunu almak zahmetlidir. Bunu saç kurutma makinesi ile birkaç dakikada halledebiliriz. Dikkat etmemiz gereken cihazı soğuk üfleme ayarına getirmektir.

Topluiğneler: Bir koltuğun yada bir iskemlenin açılan kenarlarını tutturmaktan tıkanmış tuzluk ve biberliklerin deliklerini açmaya kadar her türlü işe yarayabilir.Ayrıca topluiğne ve çengelli iğneleri perdeleri tutturmak, sarkan yatak kenarlarını toplamak için kullanabilirsiniz.

Sirke: Su ısıtıcısından çaydanlığa, mutfak robotu, rondo, blender gibi mutfak gereçlerinde oluşan kireci temizlemede birincilik sirkenindir 🙂 Ayrıca sirkeyle banyo ve mutfak bataryalarınımızıda temizliyebiririz. Su ısıtıcısını temizlemek için bir miktar suya damlattığımız sirkeyi kaynttığımızda kireçten arınmış olacaktır.Sirkenin bir mucizeside halı ve koltuklara sinen kötü kokuları çıkarmak içindir.

Keçeli Kalemler: Kumaş, seramik ve tahta yüzeylerdeki tüm çizgileri uygun renklerle kolay ve ucuz bir şekilde kapatabilrsiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz