Eğitim Niçin Önemlidir

Eğitim Niçin Önemlidir
Yazar aGRaSif

Eğitim her alanda önemlidir. Artık her işin başında eğitim gelmektedir. İş başvurusunda, telefon kullanımında, bir işi yaparken sürekli eğitime ihtiyaç duyulmaktadır. Eğitim bir terbiye işidir. Her iş yerine başvuru sonucu gerçekleşen eğitime gerek duyulmaktadır.

Sürücü belgesine sahip olmak için en az lise mezunu olmak gerekmektedir. Sadece ehliyet için değil gazete okumak, kitap okumak gibi ihtiyaçlar için gerekmektedir. Eğitim bir tek okuma yazma için değil davranış ve tutumlarla da ilgilidir. Örneğin bir eğitimsiz kişiye yol tarif etme ile okuma yazma bilmeyen bir kişiye tarif etme ile aynı olmayacaktır. Başka bir örnek vermek gerekir ise eğitimsiz birisi akli dengesi olmayan birine deli deyip geçerken eğitimli birisi ise o şahsiyete rahatsız demektedir. Ya da dolmuşta oturmuş giderken sıklıkla karşılaştığımız bir durum vardır. Köşede inecek var kardeş derken, eğitimli birisi ise müsait bir yerde inebilir miyim demektedir.
Eğitimin başı aile dir. Eğitime öncelikle aileden başlanmalıdır. Aile ye verilen eğitim ile otomatik olarak çocuklara da eğitim verilecektir. Böylece eğitimli bir genç nesil oluşacak daha saygılı ortamlar yaratılacaktır.
Eğitim ile toplumda oluşabilecek karışıklıklarında önlenmesi de en aza indirilecektir. Eğitim ile her şeyin önüne geçerek bir çok sorunu gidererek daha saygılı daha efendi bir toplum oluşarak yeni oluşan toplumların eğitimli olmasını sağlayacaktır.
Eğitimsiz nesil kalmasın.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz