Daha zayıf ince görünmek için tüyolar….

Daha zayıf ince görünmek için tüyolar….
Yazar aGRaSif

Daha ince görünebilmek, daha zayıf olabilmek kadınların tutkusu….Bunu başarmak için ilk önce gerçekten isteyip, diyet ve spor ile bir süre sonra arzu edilen ince görünüme sahip olmak mümkün. Buna paralel olan bir gerçek te, kişinin vücut yapısı itibarı ile ideal kiloda olsa bile, fazla büyük göğüsleri, ya da geniş kalçaları olabilir. Burda devreye estetik operasyon giriyor. Estetik operasyonu düşünmüyorsanız, kıyafetlerinizin renk, model seçimleri ile hatta kullanacağınız aksesuarlarla kendinizi daha ince göstermeniz mümkün. Nasıl mı?

Büyük göğüslere sahip iseniz; askısız, askılı bluzları elbiseleri tercih edin. Straplez kıyafetlerden uzak durun. Bluz, gömlek, kazak gibi üst kıyafetlerinizde renk tercihiniz koyu tonlar olmalı.Bluz ya da kazaklarınızda fazla derin olmayan v yaka kesimi tercih edin. Takılarla da bir takım hileler yapabilirsiniz. Kolyeden ziyade zarif küpeleri kullanın. Kolye dikkati yine göğüslerde yoğunlaştıracağından uzak durmanızı tavsiye ederim.

Geniş kalçalı bir bayan iseniz ve vücudunuz ‘armut’ olarak da tabir edilen şekildeyse ilgiyi bel bölgesine çekmeniz gerekir. Bunun içinde kemer, kurdele veya kuşakla belirginleştirilmiş bel bölgesi vücuda görsel açıdan denge getirir. Tek renk seçimler, karmaşık olmayan düz kumaşlar da yine bu illüzyonu yaratmakta birebir. Yeter ki kalça bölgesinde çok fazla detay kullanmayın. Bu ipucu aslında beli pek belirgin olmayan, kalın belliler için de geçerli. Hareketli motifleri, çizgileri ve deseni üst parçalara saklayın. Eğer dikkati yukarıya çekerseniz yine daha eşit orantılara sahip olduğunuz görünümü yaratabilirsiniz… Yapılı, keskin hatları olan ceketler omuzlarınızı daha geniş gösterir.

Kıvrımlı vücut tipine sahip iseniz tek renk kullanın ve vücudunuzu saran kıyafetlerden uzak durun. Mesela siyah tayt giyip üzerine uzun ve bol bir tişört veya tunik giyebilirsiniz. Siyah kiloyu gerçekten gizliyor. Saten veya şifon, dökümlü kumaşlar da yine kiloyu gizler. Vücuda yapışmaması, ‘cıva gibi’ vücuttan akması koşuluyla şık bir bluz, uzun romantik bir elbise sizi zarif gösterecektir. Kot pantolon giyecekseniz koyu renk jean’leri tavsiye ederiz. Kumaş pantolonda da klasik renk siyahı tercih edin.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz