Cilt ürünü seçerken nelere dikkat edilmeli

Cilt ürünü seçerken nelere dikkat edilmeli
Yazar aGRaSif

Cilt ürünü seçerken nelere dikkat edilmeli
Cildiniz sizinle ilgili pek çok bilgi veriyor. Ateşinizin olup olmadığını, yorgun olup olmadığınızı, sağlıklı olup olmadığınızı herkes yüzünüze bakarak anlayabilir. Cilde iyi bakmak çok önemli. Özellikle de güneşe maruz kalmak, cildin hızla yaşlanmasına yol açıyor. Zamanla cildin renginde değişiklikler olabiliyor. Bunun yanı sıra cildin kuruma ve kişinin cilt kanserine yakalanma riski de yaşla birlikte artıyor. Dolayısıyla cildi korumak, yaşlanmayı geciktirmek için çok önemli. Peki nasıl bir ürün seçmelisiniz? Seçtiğiniz ürün neler içermeli?
İşte uzmanlardan birkaç öneri:

1. Alpha-lipoik asit: Bu, çok önemli bir antioksidandır. Antioksidanlar, cildi zararlı maddelere karşı korurlar. Alpha-lipoik asit, cildin yumuşamasına, esneklik kazanmasına ve kırışıkların azalmasına yardımcı oluyor.

2. Antioksidanlar:
Cilde zarar veren serbest radikallere karşı antioksidanlar savaş verir. Böylece cildin yaşlanması yavaşlar. Ayrıca cilt kanserine yakalanma riski de azalır.

3. Coenzyme Q10:
Bu, kırışıkları azaltan bir madde. Coenzyme Q10, ayrıca cildi, yaşlanmaya yol açan ultraviyole ışınlarına karşı da koruyor.

4. Dimethylaminoethanol (DMAE):
Dimethylaminoethanol, beyinde üretilen bir madde, bir “nörotransmitter”. Bu madde kırışıkların ve gözaltı morlukların azalmasına yardımcı oluyor.

5. Genistein:
Bir antioksidan olan bu madde, soyadan elde ediliyor. Genistein, özellikle güneş ışınlarının cilde zarar vermesini önlüyor.

6. Yeşil çay:
Bir antioksidan olan yeşil çay, aynı zamanda iltihap giderici özelliğe de sahip. Yeşil çay ile güneşin zararlı ışınlarından korunabilirsiniz.kadinca.net

7. Büyüme hormonu:
Yaşlanmayla birlikte vücuttaki büyüme hormonu azalıyor. Vücudun salgıladığı bu maddeyi içeren ürünler ise zarar görmüş ya da kırışmış ciltleri daha genç gösteriyor.

8. Kinetin:“N6-furfuryladenine” isimli, bitkilerde bulunan bu madde önemli bir antioksidan. Cildi zararlı maddelerden koruyan bu madde kırışıkları azaltma ve cildi yumuşatma özelliğine sahip.

9. Niacinamide:
Bir çeşit suda eriyen B vitamini olan “Niacinamide”, yaşlanmanın etkisini azaltan güçlü antioksidanlardan biri.kadinca.net

10. Peptidler:
Bir aminoasit zinciri olan peptidler, cildin kolajen ve elastin üretiminde yardımcı oluyorlar. Bu maddeler cildin genç ve sağlıklı görünmesini sağlıyorlar.

11. Vitamin A:
Güçlü antioksidanlardan biri olan A vitamini, kolajen üretimini sağlıyor.kadinca.net

12. Vitamin C:
Vitamin C de güçlü bir antioksidan. Kırışıkların azalmasına yardımcı olan bu vitamin, cild rengini de olumlu yönde etkileyerek adeta parlamasını sağlıyor.

13. Vitamin E:
Ciddi bir antioksidan, ancak cilt üzerinde nasıl etki ettiği henüz belli değil

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
çiçek
Ziyaretçi

hım dikkat edicem artık

gAmZeLiMm
Ziyaretçi

kıss iştenmi yorum yazıyosun 😀