Çalışan kadınlar için temizlik önerileri

Çalışan kadınlar için temizlik önerileri
Yazar aGRaSif

Çalışan yada evde işi çok olan bayanlar için hayat kurtaran pratik temizlik önerileriyle hem iş yapmak hemde davet vermek artık daha zevkli hale gelebilir. Evde ağırlanan kalabalık misafirlerden sonra etrafı temizleyip toparlamak sizin için kabus oluyorsa yönlendirilmeye ihtiyacınız var demektir. Pratik ve hızlı öneriler ve akıllı  ipuclarıyla etrafı daha çabuk ve kolay toplamak mümkün işte sizlere bir kaç öneri…

Artan yemekleri davet biter bitmez kapaklı saklama kabına akratıp buzdolabına kaldırın, aksi halde uzun süre bekletilince hem bozulur hemde tabaklara yapışıp kuruyabilir. Daha sonra pencereleri açın evdeki kokuyu oksijen dolaşımıyla yok edin.

Kahve çay gibi sıvıların etrafa dökülmemesi için öncelikle bardak ve fincan gibi aksesuarları sofradan kaldırın. Eğer bardaklarınız ince el yapımı ise onları makineye koymadan elde yıkayın. Sıvı atıkların sızmasını engellemek için çöp tenekenizin içine çift poşet koymayı unutmayın.

Artan yemeklerin aktarımını tamamladıktan sonra lavaboda sudan geçirip makineye dizin, masa örtüsü ve peçetelerde oluşan lekeleri öncelikle bir süre leke çıkarıcısuda bekletin daha sonra makinede yıkayın.

Elektrik süpürgesiyle etrafa dökülenleri alın, daha sonra mobilya ve zeminleri çok amaçlı bir temizleyiciyle silin. Tüm bu yorgunluğun sonunda kendinizi dinlendirmek için bir fincan bitki çayı yada benim favorim olan Türk kahvesini sıcak sıcak yudumlayın:)))

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
wpDiscuz