Bağışıklık sistemi kuvvetlendirmek için öneriler

Bağışıklık sistemi kuvvetlendirmek için öneriler
Yazar aGRaSif

Hava sıcaklıklarının ani değişmesine bağlı olarak ısı farklılıklarının neden olacağı hastalıklara direnç göstermek için güçlü bir bağışıklık sistemine ihtiyaç duyarız.

Uzmanlara göre, Güçlü bir bağışıklık sistemi elde etmenin yolu bol oksijen dolayısıyla spordan geçmektedir. Bundan dolayı sporun açık havada yapılması tavsiye edilmiştir, Pozitif olmakta bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir unsurdur, bol miktarda sebze tüketilmesi, hayatın getirdiği stresden kurtulmak, Düzenli uyku bu ortalama olarak 7-9 Saat olarak tavsiye edilmiştir. Mamül edilmiş hazır gıdalardan kaçınmak, İçki, kafein ve özellikle sigaradan uzak durmak, Taze meyve ve sebze suyu tüketmek, özellikle bol miktarda meyve bağışıklık kuvvetlendirmede ilk unsurdur, Geiseng ve Ekinezya gibi bitki çaylarıda tüketmek bağışıklık sisteminiz için önerilen tavsiyelerdir.

BOL OKSİJENLİ HAVADA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRİN..!
Akvardar, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için öneride bulunduğu birkaç unsur;

Bakteri veya Virüs sağlıklı ortamda yaşayamıyacağı için açık ve bol oksijenli ortamda düzenli spor yapılması

Hayatın stresine rağmen pozitif olmak. Kendiniz mutlu hissetmek aile veya çevre ile uyumlu pozitif enerji yaymak bağışıklık sisteminizi psikojik olarak kuvvetlendiren etkenlerdir.

Özellikle tavsiye edilen bol miktarda yeşil sebze tüketimidir. Sebzelerde bol miktarda vitamin ve minarel bulunduğundan, güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olcaksınız. Lifli sebzelerde bağışıklık sisteminzide önemli bir yere sahiptir. Bazıları; brokoli, karnabahar ve kabak benzeri sebzelerde antioksidanca zengin olduğundan hastalıklara direniş gücünüz artacaktır.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar