Anti-Aging ile genç ve sağlıklı kalmak

Anti-Aging ile genç ve sağlıklı kalmak
Yazar aGRaSif

GENÇ & SAĞLIKLI YAŞLANMAK

Anti-aging çeşitli organlardaki hücre fonksiyonuna zarar veren etkenlere karşı alınan önlemlerin tümüdür.Gençlik yıllarındaki canlılık ve enerjilerini yeniden kazandıran ,daha sağlıklı yaşam sürmelerini sağlayan çok yönlü bir yaklaşımdır.Günümüzde yaşlanma etkilerini azaltıp yaşam kalitesini yükseltmek mümkün hale gelmiştir.Düzensiz yaşam tarzı ,kötü beslenme ,aşırı kilo ,hareketsizlik ve çevre kirliliği yaşlanmayı hızlandıran faktörlerdendir.Tıp bilimi her ne kadar yaşlanmayı engellemek için uğraşsada biyolojik yaşlanmanın önüne geçmek imkansızdır,ancak sağlıklı şekilde yaşlanmak pekala mümkündür. Yaşlanma yılların vücutta meydana getirdiği değişikliklerdir.Doğumla başlayan ve ölümle biten bir hayat sürecidir,ama doku ve organlarda asıl yıpranma büyüme ve gelişmenin tamamlandığı ergenlik çağından sonra başlar.Bir çok araştırmacı sağlıklı yaşlanma için önerdikleri besinlere gençlik iksiri adını verirler.Beslenme alışkanlıklarımızı değiştırerek bir ölçüde yaşlanmayı geciktirebileceğimizi bilmemiz gerekiyor.Cidin hücre yenileme kapasitesi gençlıik döneminde yüksek ve hızlıdır,üzerinde biriken ölü derileri fazla bekletmeden atar.Stres ,kirli hava,kullandığımız bir çok ilacın zararlı etkileri, sigara, fazla kafein ve şeker tüketimi gibi faktörler cilt hücreleinin yenilenme sürecini bozmaktadır.3o lu yaşlarda ciltte kollajen üretimi azalır ve cilt elastikiyetini yavaş yavaş kaybeder,40 lı yaşlarda ciltte kurumalar ve kırışıklıklar artık fark edilmeye başlar.Her insanda beslenme şekli cilt dokusunun sağlığı ile doğru orantılıdır,doğru beslenme ile cilt yaşlanırken sağlıklı kalır ve cilt dokusu parlak,nemli ve canlı görünümünü muhafaza eder.Besinlerdeki kalori miktarınıazaltarak proteinli ve yağlı besinleri daha az tüketerek cilt yaşlanmasını yavaşlatmak mümkündür.Sabahları mutlaka kahvaltı ile başlamalı öğün atlamamalıdır,yağlar olabildiğinca az kullanmalı yada zeytinyağı tercih edilmeli,yemekleri yağsız veya buharda haşlayarak yemeye çalışılmalıdır.Cildimize dost ve düşman olan besinleri bilmekte fayda vardır,

Cildimize Dost Besinler: Zengin vitamin ve mineral deposu olan ,temel yağ asitlerinden zengin kabuklu kuruyemişler dozunda tüketilmelidir.Üzüm çekirdeği bol miktarda bulunan antioksidanlar cildi genç ve sağliklı tutar.Çekirdekli kuru üzüm,siyah üzüm,pekmez bu nedenle cilt dostu olan besinlerdir.Sık sık balık yenmelive bol bol meyve tüketmeye özen gösterilmelidir.Özellikle koyu yapraklı sebzeler ve cilt dostu meyvelerin tüketimine ağırlık vermek gerekir.

Cildimize Düşman Besinler: Sağlıklı yaşamamız için kötü olan yağ asitlerini barındıran ,unlu,şekerli gıdalardan uzak durulmalı çünkü cildi yaşlandıran faktörler içersinde en tehlikelisi şekerdir. Tatlı ihtiyacınızı keçi boynuzu,meyveler ve diğer doğal ürünlerle gidermeye çalışın .Serbest radikal oranı fazla olan besinler rafine edilmiş beyaz undan yapılmış ürünler cilt yaşlanmasını hızlandırmaktadır.Besin seçimlerinizi yaparken antioksidan kapasitesi yüksek olanlara öncelik tanıyın,serbest radikal savaşçısı antioksidanların alınmasıyla cilt hücrelerinin erken yaşlanmasını önemli ölçüde önlemek mümkündür.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Anti-Aging ile genç ve sağlıklı kalmak"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
flower
Ziyaretçi
flower

anti-aging günümüzde bir yaşam felsefesi haline gelmiştir. genç kalmak, sağlıklı ve daha uzun bir yaşam sürmek için herkesin bu ilkeleri benimsemesi gerekir diye düşünüyorum

yasemin
Ziyaretçi
yasemin

Bilimin geliştirdiği bunca yeni nesil ürün varken, dikkate almamak bence de olmamalı. Doğum sonrası başlayan kuruluk için biraz bocaladım ama doğru seçimi yaptım sonunda. Imedeen kullanmaya başladım. Yaklaşık 6 aydır devam ediyorum ve memnunum. Hem kendimiz hem de ailemiz için ne kadar sağlıklı yiyecekler seçsek, yine de yetmiyor. 30’lu Yaşlardan sonra cildimizin sağlıklı yaşlanması için anti aging ürünleri kullanmalı, zamanı ve etkileri yavaşlatmalıyız.

wpDiscuz