Ametist taşı

Ametist taşı
Yazar aGRaSif

Doğada bulunan ve insan üzerinde bir çok fizyoloji ve psikolojik etkileri görülen birçok taş bulunmaktadır. Bu taşlardan bitanesi olan Ametist taşıdır.

Ametist Taşının Fiziksel etkileri;
» Strese, migrene, iştahsızlığa, göz ağrılarına ve akciğer hastalıklarına iyi gelir.
» Bağışıklık sistemini güçlendirir.
» Göz rahatsızlıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp hastalıklarına iyi geldiği görülür.
» Negatif enerjiye sahip olduğundan dolayı; vucuttaki fazla elektrik yükünü alarak beyin gücünü artırır

Ametist Taşının Psikoljik etkileri;
» Bulunduğu ortamdaki negatif enerjileri toplayarak pozitif hale getirir. Ametist taşının evin herhangi bir yerinde kalması bile negatif enerjileri toplayıp pozitif enerjiye çevirmesii için yeterlidir.

» İnsanı rahatsız eden takıntılı düşünceleri uzaklaştırark rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor veya açık renkli olan ametist taşları en güçlü etkiye sahip olan ametist taşıdır.

»Uykusuzluk sorunu olanlara iyi gelir. Uykusuzluk sorunu yaşıyanlar; ametist taşını yatmadan önce bir süre avcunuzda tutup ve daha sonra yastığınızın altına koyup yatın. Uyku probleminizin geçtiğini farkedeceksiniz.

» Enerji dolu bir taş olduğundan çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Devamlı olarak yanınızda taşıyabileceğiniz bir taştır. Sağladığı enerji her zaman taşıyan kimseye fayda sağlar ve olumsuz olaylardan korur. Bilhassa düşman tavırlı kimseler arasında bulunduğunuz zamanlarda bu taşı üzerinizde taşımaya özen gösterin. Çünkü sadece pozitif enerji sağlayacağından emin olabilirsiniz.

» Enerjisinin yoğunlaştığı kimsede uyum ve denge sağlar. Sağladığı enerji doğrudan sinir sis-temine etki eder. Fakat önemli dereceder kişilik bozukluğuna sahip kimseler bu enerjiyle uyum sağlamayarak, O kimseyi rahatsız edebilir.

» Pembe kuvars ile beraber kullanıldığı zaman bey-ni güçlendirir ve kalbinizi korur.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Ametist taşı"

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
flower
Ziyaretçi
flower

ametist taşını çok severim, kolye olarak da kullanırım, rengi bir harika, faydaları da güzelmiş, ozaman hep takıyım ben bu kolyeyi

wpDiscuz