Allah’ı anmak zikretmek ile ilgili ayetler

Allah’ı anmak zikretmek ile ilgili ayetler
Yazar aGRaSif

Maide Suresi 4.ayet


Maide Suresi 4. ayet Türkçe meali:Sana kendileri için nelerin helâl kılındığını soruyorlar. De ki; “Sizin için temiz ve iyi şeyler helâl kılındı. Allah’ın size öğrettiğini onlara öğreterek yetiştirdiğiniz avcı hayvanların sizin için tuttuklarını artık yiyin ve üzerine de Allah’ın adını anın. Ve Allah’a karşı takva sahibi olun. Muhakkak ki Allah hesabı çabuk görendir.

Müzzemmil Suresi 24.ayet


Müzzemmil Suresi 8.ayet Türkçe meali: Ve Rabbinin İsmi’ni zikret ve herşeyden kesilerek O’na ulaş.

Kehf Suresi 24.ayet


Kehf Suresi 24. ayet Türkçe meali:Ancak Allah’ın dilemesiyle (yapacağım de). Ve unuttuğun zaman Rabbini zikret ve de ki: “Rabbimin beni (Allah’a) bundan daha yakın (daha üstün) bir irşad seviyesine ulaştırmasını umarım.”

Kehf Suresi 23.ayet


Kehf Suresi 23. ayet Türkçe meali: Bir şey hakkında “Ben, bunu yarın mutlaka yapacağım deme.”

İnsan Suresi 25.ayet


İnsan Suresi 25. ayet Türkçe meali: Ve Rabbinin ismini sabah ve akşam zikret.

Enfal Suresi 45.ayet


Enfal Suresi 45.ayet Türkçe meali: Ey âmenû olanlar! Bir toplulukla karşılaştığınız zaman artık sebat edin ve Allah’ı çok zikredin ki; böylece felâha eresiniz.

Cuma Suresi 10.ayet


Cuma Suresi 10.ayet Türkçe meali: Artık namazı kaza ettiğiniz (kılıp bitirdiğiniz) zaman yeryüzüne yayılın ve Allah’ın fazlından isteyin ve Allah’ı çok zikredin. Umulur ki, böylece siz felâha (kurtuluşa) erersiniz.

Cuma Suresi 9.ayet


Cuma Suresi 9.ayet Türkçe meali: Ey âmenû olanlar (ölmeden önce Allah’a ulaşmayı dileyenler)! Cuma günü namaza nida olunduğu zaman (çağrıldığınız zaman) hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. İşte bu, sizin için daha hayırlıdır, keşke bilseniz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar