Ana sayfa » Dini, islami bilgiler » ALLAH Bağışlayıcıdır – Bağışlayanı Sever

ALLAH Bağışlayıcıdır – Bağışlayanı Sever

ALLAH Bağışlayıcıdır – Bağışlayanı Sever

• Yüce Allah yarattığı varlıklar içinde biz insanlara ayrı bir değer vermiştir.Bizleri akıl, irade sahibi üstün varlıklar olarak yaratmıştır.Sağlık, mutluluk, huzurlu ve rahat içinde yaşabilmemiz için dünyada her türlü nimeti var etmiştir.Manevi açıdan rahat ve huzurlu olmamızı istemiş ve kendisine inanıp ibadet etmemizi öğütlemiştir.Allah  merhametli bir yaratıcı olarak, işlediği günahtan pişmanlık duyan ve samimi bir şekilde tövbe eden kullarını affeder.

• Kur’an-ı Kerim’ de yer alan birçok ayette tövbe konusuna değinilir. Örneğin bir ayette”Sizden kim bilmeyerek kötülük yapar, sonra ardından tövbe edip de kendisini ıslah ederse bilsin ki ALLAH çok bağışlayan, çok esirgiyendir.” buyurulur.Hicr suresinde yer alan ayette ”(Resulüm!) Kullarıma, benim çok bağışlayıcı ve pek esirgeyici olduğumu haber ver.” buyurulmaktadır.

• İslam inancına gçre Allah, bizlerin de bu konuda duyarlı olmamızı, gerektiğinde insanları bağışlamımızı ister. İnsanlara sevgi, saygı duymamızı, onlara karşı her zaman şefkat ve merhametle yaklaşmamızı öğütler.Kur’anda bu gerçeği dile getiren birçok ayet vardır. ” Kim bağışlar ve barışı sağlarsa onun mükafatı Allah’a aittir.” ifadesi Kur’an-ı Kerim de yer almaktadır.

• Hataları bağışlamak insanlarla  aramızda  sevgi,saygı ve yakınlık oluşturur.Hataları affetmenin temeli sevgi, şefkat ve merhamet duygularına dayanır.Biz insanlara sevgi ve merhametle yaklaştığımızda onlarda bize aynı güzel duygularla yaklaşacaktır.
Hepimiz kalplerimizi elimize alalım Allah sevgisi ve inancı ile kalplerimizi kötülüklerden arındırıp yıkayalım…Dostluk, kardeşlik ortamı için bunu deneyelim….

Burcunu Oku

Burcunuzu Seçip Okuyabilirsiniz.

Günün Videosu

  • Sırtlan Antilobu öldürmeden canlı canlı yemeye başladı
  • Sırtlan Antilobu öldürmeden canlı canlı yemeye başladı
  • Ekleyen: aGRaSif Kategori: Belgeseller Eklenme tarihi: 29 Nisan 2015

Sevecen Sohbet sitemizde birçok farklı konularda içerik bulunmaktadır. Farklı konularda bilgi edinmek ve faydalanmak için sitemizde aradığınızı rahatça bulabilirsiniz; Ayrıca Fıkra, Hikaye, Video gibi eğlenceli başlıklarla beraber yemek tarifleri, rüya tabirleri gibi konularda sizlere kaynak sunmaktayız. sevecensohbet.com iyi sohbetler diler.

Sitemizde bulunan içerikleri izinsiz kopyalanması yasaktır.

Web Tasarım Seviyeli Sohbet

Tüm Hakları Saklıdır.