3. Uluslar arası Malatya Film Festivali

3. Uluslar arası Malatya Film Festivali
Yazar aGRaSif

3. Malatya Uluslar Arası Film Festivali, dün akşam açılış töreniyle başladı. Ünlü yönetmen Türker İnanoğlu ve ünlü oyuncu Münir Özkul”a Yaşam Boyu Onur Ödülü; yönetmen John Sayles, ünlü oyuncular Türkan Şoray ve Kadir İnanır”a ise Onur Ödülleri verildi.

Festival, kırmızı halı geçişiyle başladı. İlk olarak Türk sinemasının en önemli eserlerinden Hababam Sınıfı’nın üyeleri kırmızı halıdan geçiş yaptı. Daha sonra sırasıyla ünlü oyuncu Halit Akçatepe, Türk sinemasının yakışıklı jönü Kadir İnanır ve ‘Sultan’ lakaplı Türkan Şoray kırmızı halıdan geçerek, salona girdi.

Festival açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Vasip Şahin, Malatya Film Festivali’nin geçen kısa süreye karşın Türkiye’nin sanat gündeminde hak ettiği saygın yerini aldığını söyledi.

Şahin, Malatya’nın derin bir tarihi birikime sahip olduğunu kaydederek, “Film Festivali’nde kısa sürede yakalanan bu başarıda derin bir tarihe sahip Malatya’nın ekonomik, sosyal ve kültürel alanda da ciddi bir değişim ve gelişim ivmesinin yakalamış olmasının katkısı büyüktür. Sanatın her dalında olduğu gibi sinema alanında da talebi büyük olan halkımızın desteği önemli bir itici güç olmuştur” dedi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar